MB-23P
MB-23P jest systemem aluminiowym, przeznaczonym do wykonywania przeszkleń balkonów. Ideę tego rozwiązania stanowią okna przesuwane w poziomie. Zbudowane z niego okna chronią otwartą przestrzeń balkonów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi tzn. wiatrem, deszczem, śniegiem oraz zabrudzeniem i hałasem. Konstrukcje systemu MB-23P utrudniają jednocześnie włamanie, co jest szczególnie istotną cechą w mieszkaniach parterowych.
MB-45 i MB-45D
MB-45 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, np.: różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowych, wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, konstrukcji przestrzennych. Istotnym walorem systemu MB-45 jest możliwość gięcia profili, m.in. ościeżnic, skrzydeł i przewiązek, co umożliwia wykonanie różnego rodzaju łuków oraz konstrukcji łukowych.
MB-59S
System MB-59S służy do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, itd. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okien wynosi w nim: 50 mm dla ościeżnic i 59 mm dla skrzydeł. Powierzchnie zewnętrzne tych kształtowników leżą na jednej płaszczyźnie. Głębokość konstrukcyjna kształtowników drzwi zarówno dla ościeżnic jak i skrzydeł wynosi 50 mm. Efekt skrzydeł zlicowanych z ościeżnicą uzyskany jest dzięki temu tak od strony wewnętrznej, jak i od zewnętrznej. Jedną z podstawowych zalet systemu MB-59S jest duża swoboda w doborze okuć i sposobów ich mocowania. Konstrukcja profili drzwi, dzięki zastosowanym specjalnym rowkom, pozwala bez obróbki mocować różnego typu zawiasy tzw. „wrębowe”, a także zaczepy i rygle. Drzwi mogą być również zaopatrzone w tradycyjnie mocowane zawiasy nawierzchniowe. Kształtowniki okien posiadają wyprofilowane rowki o takich wymiarach, aby można było w nich stosować okucia obwiedniowe i łączniki zgodne ze standardem EURO, zarówno przeznaczone do okien aluminiowych jak i tworzywowych. Rozwiązania te umożliwiają montaż okuć większości renomowanych firm. Istotnym walorem prezentowanej konstrukcji jest również możliwość gięcia profili i wykonywania różnego rodzaju łuków oraz konstrukcji łukowych.
MB-60
MB-60 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych. Istnieje możliwość gięcia profili, m.in. ościeżnic, skrzydeł i przewiązek, co umożliwia wykonanie różnego rodzaju łuków oraz konstrukcji łukowych. System MB-60 charakteryzuje się niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu przekładek termicznych i uszczelek. Dla profili systemu MB-60 współczynnik przenikania ciepła Uf wynosi: dla okien: od 2,0 W/m2K, dla drzwi: od 2,30 W/m2K. W systemie zastosowano profilowane przekładki termiczne w kształcie omegi o szerokości 24 (okna) i 14 (drzwi) mm z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Kształt przekładek zwiększa sztywność profili w stosunku do przekładek płaskich oraz ułatwia odwodnienie kształtowników zapewniając tym samym właściwą izolację termiczną w każdych warunkach atmosferycznych. Próg wykonany z HPVC oraz uszczelki z EPDM gwarantują dobrą izolację termiczną skrzydeł drzwi oraz szczelność na przenikanie wody i powietrza.
MB-70
MB-70 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych. System MB-70 charakteryzuje się rewelacyjnie niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu specjalnych przekładek termicznych i uszczelek. Ma to duże znaczenie w dobie rosnących wymagań w zakresie gospodarowania energią i ochrony środowiska. Współczynnik Uf dla konstrukcji systemu MB-70 w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,5 do 2,39 W/m2K. W systemie zastosowano profilowane przekładki termiczne w kształcie omegi o szerokości 34 (okna) i 24 (drzwi) mm z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Oferowany kształt przekładek zwiększa sztywność profili w stosunku do przekładek płaskich oraz ułatwia odwodnienie kształtowników zapewniając tym samym właściwą izolację termiczną w każdych warunkach atmosferycznych. Przekładki termiczne stosowane w oknach posiadają dodatkowo uszczelnienie na styku kształtownika i przekładki oraz występy dzielące komorę pomiędzy kształtownikami aluminiowymi wewnętrznym i zewnętrznym na trzy części. Szczelność zapewniona jest dzięki stosowaniu specjalnych uszczelek z dwukomponentowego kauczuku syntetycznego EPDM: litego i komórkowego, który gwarantuje odporność na starzenie podczas wieloletniej eksploatacji oraz bardzo dobrą izolacyjność termiczną. MB-70 jest pierwszym systemem, w którym do wykonania uszczelki centralnej wykorzystano ten rodzaj materiału. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 21 mm do 57 mm w skrzydłach okien oraz od 12 mm do 48 mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi. Tak szeroki zakres grubości wypełnień gwarantuje możliwość stosowania wszystkich typowych i niestandardowych szyb. Duży wybór kolorów w palecie standardowej umożliwia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Powłoki kolorystyczne wykonywane są metodą lakierowania proszkowego lub anodowania.
MB-70CW i MB-70 CW HI
System ten, bazujący na konstrukcji okien o podwyższonej izolacyjności termicznej MB-70 stosuje się do zabudowy elewacji o żelbetowych lub murowanych ścianach z otworami okiennymi. W fasadzie tego typu występują dwa rodzaje pól, tzw.: „zimne” i „ciepłe”. Pola „ciepłe” stanowią izolowane termicznie okna montowane przed licem fasady w otworach okiennych. Pola „zimne”, natomiast to pasy międzyokienne chroniące konstrukcje i izolację termiczną (np. wełnę mineralną) przed wpływami atmosferycznymi. Stosowanie tego systemu znacznie skraca czas budowy ze względu na możliwość „zamykania” otworów okiennych przed wykonaniem pasów międzyokiennych i zewnętrznej powłoki fasady. System MB-70CW charakteryzuje się bardzo dobrą izolacją termiczną (współczynnik Uf w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,49 do 1,99 W/m2K) i akustyczną, spełnia też wymagania estetyczne stawiane przez architektów i inwestorów tego typu fasadom, tzn. patrząc od zewnątrz nie jest widoczna różnica w wyglądzie pomiędzy polami „ciepłymi” i „zimnymi” oraz elementami stałymi i otwieranymi. Pasy widocznych kształtowników aluminiowych w widoku od strony zewnętrznej zabudowy są wyjątkowo wąskie, ich szerokość wynosi 78,5 mm, dzięki czemu konstrukcja stwarza wrażenie smukłej i lekkiej.
MB-77HS
Drzwi podnoszono-przesuwne są idealną propozycją jako zabudowa łącząca pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym, stanowią wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. Umożliwiają bardzo dobry kontakt z otoczeniem, a w pozycji otwartej nie zabierają miejsca we wnętrzu pomieszczenia, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania. System MB-77HS należy do produktów o najlepszych parametrach i spełnia wszelkie wymagania stawiane tej grupie produktów. Posiada dwa różniące się izolacją termiczną warianty konstrukcji: ST i HI. Budowa profili pozwala na wykonywanie ekskluzywnych drzwi o dużych gabarytach, wypełnionych szkłem jedno-lub dwukomorowym, a zastosowane materiały i rozwiązania techniczne pomagają osiągnąć wysoki stopień ochrony cieplnej i akustycznej. Dzięki swym właściwościom system ten doskonale sprawdza się zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w komfortowych apartamentach lub hotelach.
MB-86
System okienno-drzwiowy MB-86 to produkt o bardzo dobrych parametrach, dający możliwość zaspokojenia różnorodnych potrzeb użytkowników. Konstrukcja jego kształtowników posiada 3 warianty wykonania w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej: ST, SI i AERO. MB-86 to pierwszy w świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym zastosowany został aerożel - materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Do zalet systemu MB-86 należy także wysoka wytrzymałość profili, umożliwiająca wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze.
DRZWI PANELOWE
Drzwi panelowe są propozycją dla najbardziej wymagających użytkowników. Ze względu na nowoczesne rozwiązania techniczne i wzornictwo mogą być nie tylko funkcjonalnym i trwałym wejściem do domu, ale także jego wizytówką i ozdobą.Konstrukcja bazuje na systemie termoizolowanych kształtowników aluminiowych MB-86 , który jest w obecnej ofercie ALUPROF najbardziej zawansowanym technologicznie systemem drzwiowym. Profil skrzydła jest dostosowany do łączenia ze specjalnymi wypełnieniami, zlicowanymi od strony zewnętrznej z powierzchnią ościeżnicy. Mogą one być za pomocą klejenia mocowane do profili nośnych jednostronnie lub dwustronnie. Możliwość stosowania ukrytych zawiasów dodatkowo podnosi walory estetyczne drzwi.Panele wypełniające dostępne są w wielu różnych wzorach i kolorach. Zastosowane w ich produkcji techniki wykonywania frezów o różnym kształcie, ozdobnych aplikacji a także wstawiania szkła zespolonego dają niezliczoną ilość kombinacji i wariantów. Dzięki temu drzwi z ich zastosowaniem mogą być zastosowane zarówno w nowoczesnych domach, jak i w architekturze o klasycznym stylu. Zawsze jednak stanowią piękne wejście do budynku, które zwraca na siebie uwagę i dodaje uroku elewacji wejściowej. Wypełnienia drzwiowe zbudowane są z wytrzymałych i odpornych na czynniki atmosferyczne materiałów. Zewnętrzne elementy są często dodatkowo pokrywane warstwami specjalnych lakierów lub w swej powierzchni zawierają żywice epoksydowe, dzięki czemu panele przez długi czas zachowują swój reprezentacyjny wygląd. Istnieje także możliwość zastosowania na nich unikalnych farb teflonowych Finea, które minimalizują przywieranie brudu.
MB-78EI
System MB-78 EI służy do wykonywania wewnętrznych lub zewnętrznych przegród przeciwpożarowych z drzwiami jedno- i dwuskrzydłowymi o klasie odporności ogniowej EI 15, EI 30, EI 45, EI 60 lub EI 90 , według normy PN-EN 13501-2:2010. Liczne badania i obliczenia dowiodły także, że wykonane z tego systemu wyroby posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną (Uf od 1,60 W/m2K) i akustyczną (do 40 dB). Z uwagi na swoje właściwości, zoptymalizowanie technologii i kosztów produkcji, kompatybilność z innymi systemami okienno-drzwiowymi ALUPROF oraz konsekwentny rozwój techniczny jest on w swojej klasie produktem bardzo popularnym i stosowanym na rynku budowlanym w szerokim zakresie. Grubość wypełnień w systemie MB-78EI wynosi od 6 do 49 mm. Wypełnienia mogą stanowić wszystkie typowe szyby ognioodporne, a także warstwowe elementy nieprzezierne złożone z blachy i odpowiednich płyt zapewniających wymaganą ochronę przeciwpożarową. W ramach tego systemu można też uzyskać konstrukcje dymoszczelne.
MB-78EI DPA
System MB-78 EI DPA służy do wykonywania przegród przeciwpożarowych z automatycznie przesuwanymi drzwiami jedno i dwuskrzydłowymi w klasie odporności ogniowej EI15 lub EI30. Bazuje on na popularnym i zastosowanym w wielu realizacjach systemie MB-78EI , z którego pochodzi większość elementów składowych - jest oparty o trzykomorowe profile aluminiowe o głębokości konstrukcyjnej 78 mm z przekładką termiczną o szerokości 34 mm. W komory wewnętrzne profili jak i w przestrzenie izolacyjne między profilami wprowadza się elementy izolacji ogniowej, a na zewnętrznych powierzchniach montuje się dodatkowe elementy izolacyjne i taśmy pęczniejące. W systemie tym istnieje możliwość stosowania szprosów naszybowych. Technologia wykonania konstrukcji jest analogiczna do systemu bazowego, podobnie także jak w MB-78EI ognioodporność drzwi i ścianek z drzwiami zachowana jest zarówno w sytuacji oddziaływania ognia od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. W konstrukcjach MB-78 EI DPA mogą być wykorzystywane napędy renomowanych producentów, dostosowane do przenoszenia odpowiednio dużych obciążeń. Napęd drzwi przesuwnych może być montowany do ścianki systemowej i do muru.
MB-118EI
System ścianek przeciwpożarowych MB-118 EI służy do wykonywania przegród przeciwpożarowych o klasie odporności ogniowej EI120. System jest sklasyfikowany jako nierozprzestrzeniający ognia (NRO). Jego konstrukcja jest technicznie powiązana z systemem ścianek przeciwpożarowych z drzwiami MB-78EI , co oznacza wiele wspólnych elementów składowych (m.in. listwy przyszybowe, wkłady chłodzące, taśmy pęczniejące, uszczelki i większość akcesoriów), a także analogiczną do bazowego systemu technologię produkcji i montażu.
MB-Slide i MB-Slide ST
Systemy te przeznaczone są do wykonywania drzwi oraz okien przesuwnych z izolacją termiczną, które można wbudowywać w ściany murowane, fasady aluminiowe, ogrody zimowe lub zabudowy witrynowe wykonane z elementów systemów MB-59S lub MB-59S Casement. Drzwi przesuwne, szczególnie o dużych gabarytach, wizualnie „powiększają” powierzchnię mieszkalną poprzez łączenie jej z zewnętrznym tarasem lub ogrodem.
DRZWI HARMONIKJOWE
Prezentowany system drzwi harmonijkowych z przegrodą termiczną jest nowoczesną konstrukcją firmy ALUPROF S.A., wychodzącą naprzeciw życzeniom i wymaganiom naszych klientów: architektów, inwestorów i firm współpracujących. Konstrukcję drzwi harmonijkowych otwieranych do wewnątrz można wykonać w następujących systemach okienno-drzwiowych: MB-59S , MB-60, MB-70. System MB-59S Casement pozwala natomiast wykonać drzwi harmonijkowe otwierane na zewnątrz. Dzięki odpowiedniej budowie profili oraz wykorzystaniu szablonów obróbczych drzwi harmonijkowe charakteryzują się bardzo prostą i szybką prefabrykacją.
OKNA I KLAPY ODDYMIAJĄCE
Okna i klapy oddymiające pełnią szczególną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu osób znajdujących się w budynku. Odpowiednio dobrane stanowią elementy systemu grawitacyjnej wentylacji, a w razie potrzeby pomogą szybko pozbyć się dymu i toksycznych oparów, zagrażających zdrowiu i życiu. Ofertę na te produkty charakteryzuje różnorodność rozwiązań, przez co mogą one funkcjonować w zabudowie indywidualnej, a także jako elementy wkomponowane w fasadach aluminiowych bądź w przeszkleniach dachowych. Mogą one bazować na systemach okiennych MB-59S , MB-59S Casement, MB-60, MB-60US, MB-70, MB-70US a także na rozwiązaniach dedykowanych do fasad, takich jak okna odchylne lub okna połaciowe. Uzupełnieniem systemu oddymiania i wentylacji są okna lub drzwi napowietrzające. Okna i klapy oddymiające mogą być wyposażone w niezawodne i ciche mechanizmy firm D+H, GEZE, Okna i klapy oddymiające mogą być wyposażone w niezawodne i ciche mechanizmy firm D+H, GEZE, a w przypadku okien połaciowych - także w napędy firmy ESCO. Dostępne są różne typy siłowników, w tym także napędy o dużej sile otwierania, można je montować w oknie pojedynczo lub w zsynchronizowanych układach typu “Tandem”. Pomimo odpowiedzialnej funkcji, jaką konstrukcje te pełnią w budynku mogą one charakteryzować się wysoką estetyką, jaką zapewnia możliwość stosowania napędów o niewielkich wymiarach, ustawionych równolegle do powierzchni okna.
MB-TT50
System fasadowy słupowo-ryglowy pozwalający na wykonywanie ścian osłonowych lub wypełniających, dachów oraz konstrukcji przestrzennych. Zostało w nim zastosowane nowe podejście do konstrukcji profili aluminiowych i akcesoriów odpowiadających za szczelność i izolację termiczną połączeń. Dzięki temu fasada zapewnia wysoki poziom ochrony budynku przed utratą energii cieplnej. System MB-TT50 daje szerokie możliwości kształtowania zabudowy, jest też przewidziany jako podstawa rozwiązań przeciwpożarowych i antywłamaniowych.
MB-SR50N
System przeznaczony jest do konstruowania i wykonywania lekkich ścian osłonowych - płaskich typu zawieszanego i wypełniającego oraz dachów, świetlików i innych konstrukcji. Rozwiązanie to jest modyfikacją bardzo popularnego systemu fasady MB-SR50 , wychodzącą naprzeciw aktualnym trendom panującym w architekturze. Do wykonywania ściany łamanej w przekroju poziomym i pionowym przewidziano specjalne profile nakładkowe oraz odpowiednio ukształtowane listwy dociskowe i maskujące, co powoduje, że nie występują ograniczenia w kształtowaniu bryły przestrzennej budynku oraz eliminuje się konieczność stosowania specjalnych słupów kątowych.
MB-SR50
System przeznaczony jest do konstruowania i wykonywania lekkich ścian osłonowych - płaskich typu zawieszanego i wypełniającego oraz dachów, świetlików i innych konstrukcji
Kształt słupów i rygli, pozwala budować estetyczne fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału, zapewniając jednocześnie trwałość i wytrzymałość konstrukcji. Dodatkowo profile posiadają zaokrąglone zewnętrzne naroża dające tzw. efekt soft-line. Odmianą estetyczną fasady MB-SR50 jest tzw. pozioma i pionowa linia, gdzie podkreślone są podziały - poziome lub pionowe. Do wykonywania ściany łamanej w przekroju poziomym i pionowym przewidziano specjalne profile nakładkowe oraz odpowiednio ukształtowane listwy dociskowe i maskujące, co powoduje, że nie występują ograniczenia w kształtowaniu bryły przestrzennej budynku, oraz eliminuje się konieczność stosowania specjalnych słupów kątowych.
MB-SG50
System MB-SG50 daje możliwość konstruowania i wytwarzania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego i wypełniającego, dachów, świetlików i przeznaczony jest do stosowania w obiektach budownictwa ogólnego. System daje możliwość mechanicznego zabezpieczenia szyb zewnętrznych w sposób ciągły oraz punktowy, w narożach zestawu zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Bardzo ważną cechą systemu MB-SG50 jest również mocowanie boczne ram aluminiowych, co umożliwia montaż paneli nieprzeziernych na mur pełny.
MB-SE75 i MB-SE75 HI
Przeznaczeniem systemu elementowej ściany osłonowej MB-SE75 są indywidualne realizacje obiektowe, w których do podstawowych wymogów należy szybki montaż oraz eliminacja rusztowań zewnętrznych podczas budowy. Konstrukcja fasady MB-SE75 składa się z segmentów mocowanych do konstrukcji nośnej budynku oraz łączonych pomiędzy sobą. Prefabrykacja elementów odbywa się w warsztacie produkcyjnym, co prowadzi do zdecydowanego podwyższenia jakości wyrobu finalnego. Z tak przyjętej koncepcji technicznej wynikają podstawowe zalety tego rozwiązania: montaż na budowie dzięki stosowaniu kompletnych oszklonych segmentów jest zdecydowanie szybszy, niż przy tradycyjnych fasadach słupowo-ryglowych, całkowite wyeliminowanie rusztowań zewnętrznych obniża także koszty prowadzenia budowy.
MB-SUNPROF
Żaluzje fasadowe stosowane przy dużych przeszkleniach ograniczają bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego na wnętrze budynku, pozwalając jednocześnie na zachowanie komfortu naturalnego oświetlenia. Dzięki swym właściwościom stanowią nie tylko elementy dekoracyjne i funkcjonalne, ale także wpływają na oszczędność energii, a w konsekwencji na zmniejszenie kosztów eksploatacji obiektów. System MB-SUNPROF został tak zaprojektowany, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby współczesnej architektury. W jego skład wchodzą profile żaluzji dostępne w różnych rozmiarach oraz akcesoria pozwalające na zamontowanie ich pod odpowiednim kątem i zintegrowanie z fasadą.
OGRODY ZIMOWE
Firma ALUPROF S.A. opracowała nowy System Profili Izolowanych Termicznie MB-WG60 , przeznaczony do budowy Ogrodów Zimowych, oraz innych konstrukcji takich jak oranżerie, werandy czy pracownie (pokój hobby). Celem było zaprojektowanie takiego systemu aby mógł być wykorzystywany jako pomieszczenie mieszkalne w ciągu całego roku, oraz dodatkowo jako weranda na profilach zimnych, która może być szklona płytami z poliwęglanu.System Ogrodów Zimowych będzie występował w formie konstrukcji modelowych oraz w rozwiązaniach architektonicznych projektowanych indywidualnie w połączeniu z systemem ściany osłonowej MB-SR50, gdzie profile tego systemu umożliwiają budowę dachów o bardzo dużych długościach krokwi. Główną ideą systemu jest możliwość budowania ciepłego dachu opartego na profilach słupków, z możliwością wpinania w ściany pionowe dowolnego systemu okien i drzwi MB, oraz umożliwienie kształtowania dowolnej nawet najbardziej skomplikowanej geometrii dachu w przestrzeni.
System Ogrodów Zimowych MB-WG60 spełnia najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, izolacji termicznej, wentylacji niezależnie od warunków pogodowych. Na szczególną uwagę zasługuje podkreślenie faktu łatwości prefabrykacji oraz montażu profili tego systemu. System ogrodów zimowych został zaprojektowany w dwóch wariantach. Uwzględniając tym samym podstawowe wymagania użytkownika ze względu na pożądaną estetykę pomieszczenia. W pierwszym wariancie podstawowe profile nośne tzn. krokwie są ukształtowane od strony zewnętrznej pomieszczenia w formie profilu odwróconego ^ zakończonego promieniem 20mm. W drugim wariancie krokwie ukształtowane są od strony wewnętrznej pomieszczenia jako profile skrzynkowe, w obu przypadkach szerokość bazowa wynosi 60mm. Zarówno dla krokwi zewnętrznej jak i wewnętrznej w celu zwiększenia wytrzymałości dachu istnieje możliwość wzmocnienia profili dodatkowymi elementami aluminiowymi lub stalowymi. Krokwie powiązane są z profilami płatwi oraz profilami zawiasowymi opartymi o belkę okapu oraz kalenicę w sposób kaskadowy, co znacznie ułatwia właściwe odprowadzenie wody oraz pozwala prowadzić efektywną wentylację pomieszczenia, co w przypadku ogrodu zimowego jest bardzo ważne. Do systemu zostało wprowadzone unikatowe rozwiązanie polegające na takim ukształtowaniu oraz usytuowaniu punktów obrotu profili zawiasowych wokół belki okapu oraz kalenicy, które umożliwia obrót dachu od 7-45° od poziomu, jak również pozwala na wykorzystanie tych samych profili podpierających dla krokwi zewnętrznych i wewnętrznych co znacznie upraszcza prefabrykację i zmniejsza liczbę potrzebnych profili niezbędnych do produkcji dachu. W projekcie na szczególną uwagę zasługuje fakt zapewnienia bardzo dobrej izolacyjności termicznej profili aluminiowych oraz ich wysokiej wytrzymałości na skutek zastosowania specjalnych przekładek termicznych komorowych, membran z EPDM oraz profilu HPVC który ochrania termicznie obszar naroża szyby szczególnie podatnego na oddziaływanie niskiej temperatury. Efekty równomiernego rozkładu izoterm zostały przedstawione na mapach temperatury dla wybranych przekrojów. W systemie zastosowano dwa różne układy szklenia dla krokwi zewnętrznych uszczelnione listwy maskujące, dla krokwi wewnętrznych listwy dociskowe i maskujące tak jak w systemie słupowo-ryglowym ściany osłonowej, umożliwiają one szklenie w zakresie od 20-40mm. Dla zapewnienia efektywnego odprowadzania wody opadowej z dachu oraz skroplin od strony wewnętrznej pomieszczenia system został wyposażony w rynnę wewnętrzną zintegrowaną z profilem belki okapowej oraz profilem zawiasowym i rynnę zewnętrzna odłączaną od belki okapu co umożliwia zmianę wyglądu Ogrodu Zimowego. Do tego celu służą również profile maskujące, które swoim wyglądem nawiązują do charakterystycznych cech zewnętrznych stosowanych w systemach MB.